Επικοινωνήστε μαζί μας στο email: oneiropagida2012@gmail.com

11 Μαρ 2012

ΣΥΛΛΑΣ Αιδηψού - Έξω Παναγίτσα 61-60

Σε ένα πολύ δυνατό αγώνα μπάσκετ η παιδική ομάδα του ΣΥΛΛΑ ΑΙΔΗΨΟΥ νίκησε στις λεπτομέρειες την αντίστοιχη της ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ με 61-60 στο 4ο αγώνα για τη Β΄φάση και παρέμεινε στην πρώτη θέση.
Ο Σύλλας είχε την υπεροχή σχεδόν σε όλον τον αγώνα αλλά τα λάθη, ο εκνευρισμός των παιχτών του καθώς και το σκληρό παιχνίδι , το έκαναν ντέρμπι για γερά νεύρα για άλλη μια φορά.
Ο Σύλλας κυριάρχησε στο πρώτο και τρίτο δεκάλεπτο (23-15 και 13-8) , αλλά η Έξω Παναγίτσα ανέκαμψε στο δεύτερο δεκάλεπτο (23-15) . Στο τέταρτο το σκορ ήταν 17-19.
Στο τέλος ο Σύλλας είχε μια διαφορά 8 πόντων (61-53) αλλά η νευρικότητα των παιχτών του έκανε την Έξω Παναγίτσα να πετύχει +7 μέσα στα 20 τελευταία δευτερόλεπτα και να διαμορφώσει το τελικό 61-60.
ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ: Τρουπής 24, Δεσκουλίδης 33, Μαυροζούμης Θοδωρής 2 , Μαυροζούμης Βαγγέλης 2, Μαυροζούμης Στέφανος, Πακλατζής, Φώτου, Λιγκάται, Γούναρης
Άριστη η διαιτησία του Σπύρου Κοκορδάτου παρά το δυνατό παιχνίδι που είχε να διευθύνει.
Ο ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ αντιμετωπίζει στους δυο τελευταίους αγώνες το Σάββατο 17/3 την Αναγέννηση στη Λαμία και ανήμερα στις 25 Μαρτίου τον Άρη Σπερχειάδας στη Σπερχειάδα.