Επικοινωνήστε μαζί μας στο email: oneiropagida2012@gmail.com

29 Μαρ 2015

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ - Σ.Κ.ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ 72 - 81

Μεγάλο βήμα προς τα play οff της Β΄ΕΣΚΑΣΕ έκανε ο ΣΥΛΛΑΣ Αιδηψού με τη νίκη του μέσα στη Λιβαδειά απέναντι στον αξιόμαχο Κένταυρο.
Ο Κένταυρος ήθελε τη νίκη για παραμονή στην κατηγορία, ενώ ο Σύλλας τη νίκη για να μπει στην τετράδα των play off. Τελικός νικητής σε ένα ματς για γερά νεύρα ο Σύλλας.
Το ημίχρονο βρήκε το Σύλλα μπροστά με 31-39 αλλά το άσχημο τρίτο δεκάλεπτο της ομάδας της Αιδηψού έφερε τις ομάδες στο πόντο.
Πέντε λεπτά πριν το τέλος ο Κένταυρος ήταν μπροστά με 4 πόντους, αλλά οι παίχτες του Μάκη Φώτου με περισσότερα αποθέματα ενέργειας και ψυχραιμία στα τελευταία λεπτά πήραν μεγάλη νίκη με 72-81.
Με νίκη το επόμενο Σαββατοκύριακο επί του Πρωτέα μέσα στην Αιδηψό ο Σύλλας περνάει στα play off.

Διαιτητές : Χαϊνά , Τσάλλας
Δεκάλεπτα : 17-14, 14-25, 23-16, 18-26

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ντούμας) : Σανιδάς Α. 2, Λαμπριτζής 2, Παπαδόπουλος 10, Πάττας, Παπαδήμος, Γελάρδος, Σταγκίδης, Σανιδάς Χ. 20, Μπατσαρής 12 (4), Κουτσοβασίλης 4, Αδάμ 2, Τσιφης 17

ΣΥΛΛΑΣ (Φώτου): Μαυροζούμης Δημ. 20(1), Πάτρας, Μαυροζούμης Στεφ. 5, Παπαθανασίου 22(2), Μαυροζούμης Δ, Μακαντάσης, Σαλιγκάρας 3(1), Μαυροζούμης Βαγ. 2, Ματάκιας 4, Φλώρος 9 , Νιάρχος 11(1), Μανδρυοκάκης 4