Επικοινωνήστε μαζί μας στο email: oneiropagida2012@gmail.com

3 Ιουν 2014

Σάρωσε τα μετάλλια ο Ευβοϊκός ΓΑΣ στους αγώνες στίβου "Δ.Βραϊμάκης"

Την Κυριακή, στους αγώνες Στίβου "Δ.Βραϊμάκης", πήρε μέρος και ο Ευβοϊκός Σύλλογος ΓΑΣ, με μικρούς και μεγάλους αθλητές.
Ρεκόρ και όριο για πανελλήνιο Π/Κ και Ε/Ν, έκανε η Μαρία Τσοκάνη στο μήκος, με επίδοση 5.34Μ. κατακτώντας την 1η θέση, ενώ η δίδυμη αδελφή της, Μόρφω Τσοκάνη, έκανε και αυτή ρεκόρ στα 100Μ., με χρόνο 12.54΄΄, κατακτώντας την τρίτη θέση.

Στο μήκος, ατομικό ρεκόρ, με επίδοση 5.23Μ. έκανε η Κωνσταντίνα Αναστασίου, που κατέκτησε τη δεύτερη θέση.
Την 3η θέση στα 300 εμπόδια κατέκτησε η Όλγα Ρώσση, με χρόνο 53.08΄΄.
Την τρίτη και τέταρτη θέση στα 300Μ. κατέκτησαν αντίστοιχα, οι: Σοφία Κούνη, με χρόνο 47.20΄΄ και η Χρύσα Μπουροδήμου, με χρόνο 47.39΄΄.
Στα 800Μ. 1ος βγήκε ο Νίκος Ρουσούλης, με χρόνο 1.57.11.
Στα 100Μ. Ανδρών, την πέμπτη θέση κατέκτησε ο Δημήτρης Λάζος, με ατομικό ρεκόρ και χρόνο 11.47΄΄ και την 7η, ο Βασίλης Φραντζής, με καλύτερη φετινή επίδοση και χρόνο 11.59΄΄.
Ο Κουβαράς Κοσμάς έτρεξε τα 200Μ. σε 24.42΄΄, ενώ οι μικροί μας αθλητές κατέκτησαν μετάλλια στις κατηγορίες τους.

Στα 60Μ ΠΚΒ 1η ήρθε η Χρύσα Γιαμαρέλου, με χρόνο 8.69΄΄, στα 50Μ ΠΚ ΜΙΝΙ, 2η ήρθε η Σωτηρία Μπουλούκου, με χρόνο 7.78΄΄, ενώ στα αγόρια, 50Μ ΠΠ ΜΙΝΙ, 1ος ήρθε ο Νικόλας Ντάρλας, με χρόνο 7.67΄΄.

Την 4η θέση στο ίδιο αγώνισμα κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Ακριώτης, με χρόνο 8.11΄΄, ενώ τέλος το μετάλλιο για 1 πόντο έχασε ο Σταμάτης Ανδρεαδάκης στο μήκος και ατομικό ρεκόρ 4.52Μ.